SUP dēļi

Aktīvā atpūta

Pēdējos piecus gadus pasaulē ir ļoti populāra kļuvusi nodarbība uz ūdens ar SUP dēļiem.Trīs burti  “SUP” nozīmē “stand up paddle boarding”, kas tulkojumā ir stāvus airēšanās dēlis. Mūsdienu stand up paddleboarding sākās 1940. gados Waikiki. Džons Ah Chojs bija vietējais havajietis, kurš sērfoja, taču, kļūstot vecākam, un nespējot piecelties un nolaisties no dēļa, viņš sāka uz tā stāvēt  un airēja ar kanoe airi, lai noķertu viļņus.

Viņa dēli Lerojs un Bobijs Ah Chojs un viņu draugs hercogs Kahanamoku to sāka atdarināt, kamēr viņi mācīja sērfošanu tūristiem. Viņi to darīja kā veidu, kā uzraudzīt sērfošanas studentus, vienlaikus novērojot arī ienākošos viļņus. Viņi arī izmantoja iespēju atrasties uz ūdens, lai fotografētu. Kad stils kļuva populārs citu sērfotāju vidū, tas instruktoru vārdā ieguva nosaukumu Beach Boy Surfing, kurus sauca par Waikiki Beach Boys. Stīvs Vests par SUP pamatu uzskaita kanoe airēšanu kopā ar sērfošanu, jo individuālās prasmes (braukšana ar dēli un bradīšana) jau pastāvēja. 1990. gados Lairds Hamiltons kā sportu pārdefinēja un modernizēja airu dēli. 2004. gadā Buffalo Big Board konkursā kā kategorija tika pievienota SUP sērfošana.  

SUPs izskatās kā liels vindsērfinga vai sērfinga dēlis, uz kura stāvot kājās virza uz priekšu ar aira palīdzību. Tiklīdz iemācies turēt līdzsvaru, manevrēt un braukt ar dēli ir viegli.  Uz SUPa var vizināties pa Odzes ezeru, sauļoties uz ūdens, nodarboties ar jogu vai biohakingu, ķert no SUPA zivis ar rokam vai ar makšķeri… SUP noma piedāvā kvalitatīvus piepūšamos SUP un cietos SUP dēļus. Nomas komplektā ietilps piepūšamais dēlis, airis un veste. Nomas cenā ietilpst ~ 15 min. instruktāža. SUP dēli nomā uz stundām.  Cietā dēļa slīdēšana pa ūdeni ir labāka, bet  jāņem arī vērā, ka piepūšamais dēlis parasti ir stipri vieglāks, līdz ar to ātruma starpība starp abiem variantiem ir ļoti minimāla. Piepūšamos dēļus ir iespējams ari nomāt pa dienām un izmantot citu tuvumā esošo ūdens tilpņu apgūšanai.