Krav maga treniņi

Sportam

Krav Maga izcelsme

Krav Maga, tulkojumā no ebreju valodas, nozīmē “contakta cīņa”. Sākotnēji Izraēlas Aizsardzības spēku vajadzībām, to izveidoja Imi Lichtenfelds. Eyala Yanilova vadībā, šī sistēma tika adaptēta civiliedzīvotāju pašaizsardzības, tiesībsargājošo sistēmas darbinieku un drošības dienestu vajadzībām.

Krav Maga ir, uz šo dienu, visplašāk atdzītā uz realitāti bāzētā pašaizsardzības sistēma pasaulē, 

Krav Maga attīstība

Krav Maga ir bāzēta uz trīs pamatakmeņiem :

 • pašaizsardzība
 • kaujas iemaņas
 • taktiskās iemaņas

Krav maga ir praktiski reālākā tuvcīņas sistēma, kas māca kā izvairīties, aizkavēt, atturēt vai rīkoties ar visa veida vardarbīgu konfrontāciju. Šī tuvcīņas sistēma ir izveidojusies reālas vardarbības apstākļos. Eyals Yanilovs, Imi Lichtenfelda tuvākais skolnieks, turpina, nepārtraukti pilveidot un attīttīt Krav Maga sistēmu, atbilstoši šodienas prasībām.

Krav Maga apmācība

Krav Maga ir unikāla un loģiska pašaizsardzības, kaujas iemaņu un aizsardzības taktikas sistēma. Šeit nav tradiciju vai sporta elementu. Apmācības pamatā ir cilvēka instinktīvās rīcības papildināšana ar tuvcīņas iemaņām, kā rezultātā, salīdzinoši īsā laikā, tiek apgūtas praktiskās pašaizsardzības iemaņas, kuras ir izmantojamas arī augsta stresa situācijās. Kraav Maga ir piemērots katram, kurš vēlas attīstīt savas pašaizsardzības iemaņas fiziskā, garīgā, tehniskā un taktiskā līmenī.

Krav Maga treniņi

Pamatā Krav Maga treniņš ir strukturēts apmācības process, kurā apkoppotas dažādas apmācības un treniņu metodikas. Apmācības programma iedalās vairākās pakāpēs un līmeņos, kā arī tiek specializēta priekš civilpersonām, militāram dienestam, tiebsargājošām iestādēm, Drošības dienestiem, miesassargiem, speciālajām vienībām. 

Krav Maga apmācība sevī ietver:

 • kā izvairīties, atturēt, aizbēgt no konflikta situācijām
 • kā krist zemē, velties un ripot pa zemi, mazinot traumas saskarsmē ar zemi
 • uzbrukuma un kontruzbrukuma iemaņas, kā arī roku, kāju, plaukstu, galvas izmantošanu aizsardzībai
 • kā izmantot katru, pieejamo priekšmetu, pašaizsardzībai
 • tehnikas kā aizsargāt sevi uzbrukumu gadījumā bez ieroču izmantošanas – ja jums sper, sit, žņaudz, satver ķermeni vai drēbes
 • tehnikas kā aizsargāt sevi uzbrukumu gadījumos ar ieroču izmantošanu – ja uzbrūk ar nazi vai citiem asiem priekšmetiem, nūjām, mietiem, vai citiem neasiem priekšmetiem
 • tehnikas aizsardzībai draudu situācijās ar īsstobra vai garstobra ieroci
 • tuvcīņas iemaņas, ja esam nogāzti zemē
 • taktiskās iemaņas, ja ir vairāki uzbrucēji
 • kā aizsargāt trešo personu no uzbrukuma. 

Krav Maga – mūsdienīga sistēma, mūsdienīgai pasaulei

Krav Maga tehnikas un principi tiek pielāgoti, lai apmācības rezultātā, zināšanas var tikt pielietotas augstākās realitātes un stresa situācijās. Krav Maga aptver konflikta situāciju risināšanu sabiedriskā transportā, šaurās telpās (lifti, koridori un tt.), automašīnā, mazā apgaismojumā, ūdenī, sliktos laika apstākļos, ja slikts pamats zem kājām.

Krav Maga arī aptver arī konflikta risināšanu neērtās pozīcijās, tādās kā sēdus, guļus (uz vēdera, uz muguras), kustīgā transportā, ar mīļoto cilvēku.

Krav Maga – personas attīstības, dzīvību glābjošas, un dzīvi mainošas iemaņas

Krav Maga nodarbību laikā notiek personas izaugsme, gan garīgā, tā arī fiziskā veidā. Nodarbības sniedz pozitīvas izmaiņas dalībnieku fiziskā stāvoklī, kā arī  spējā pieņemt lēmumus stresa vai strauji mainīgās situācijās, tādējādi labāk tiekot gala ar šodienas straujo dzīves tempu.

Īpaša loma Krav maga

Krav Maga ir piemērojama vīrieši un sieviešu, bērnu un vecāka gada gājuma pieagušiem cilvēkiem.

Krav Maga apmācība tiek piemērota mūsdienās, nepārtraukti augošām prasībām, militārā, pretterorisma, speciālo vienību, aģentu, miesassargu, gaisa drošības dienestu, uzraudzības dienestu un citu vienību vajadzībām.

Divu dienu apmācības pasākums, kura pamatā tiek  izskatītas pamata Krav Maga principi, elemetārās pašaizsardzības pamati.

Atsevišķā pasākumā varam veidot apmācību cilvēkiem ar šaujamieroču atļaujām (īsstobri).