Aukstums un Wim Hof “ledus vīra” metode

Ķermenim un dvēselei

Holandietim Wimam Hofam pieder 26 pasaules rekordi – ilgākis laiks ledus vannā (1 stunda 52 minūtes un 42 sekundes), noskējis maratons aiz polārā loka šortos -20° C grādu salā, viņš ir kāpis Everestā tikai šortos, noskrējis maratonu Namiba tuksnesis skriešanas laikā nedzerot ūdeni un sasniedzis vēl daudz citu tiešām traku pasaules rekordu.

Wims savas spējas skaidro ar spēju kotrolēt savu ķermeņa termostata funkciju, kuru viņš iemācījies pārvaldīt pateicoties elpošanas vingrinājumiem.

Šobrīd Wims popularizē savu metodi, kā efektīvu veidu ar kura palīdzību mēs varam ietekmēt savu veselības stāvokli. Cieši sadarbojoties ar zinātniekiem visā pasaulē, Wims ar arvien jauniem pētījumiem pierāda, ka viņa metodes strādā.

No jau esošajiem pētījumiem pierādīts ka apzināti izmantojot hiperventilāciju, Wims var palielināt savu sirdsdarbību, adrenalīna līmeni un asins sārmainību, ietekmēt savu smadzeņu darbību. Tiek uzskatīts, ka Wims spējis palielināt brūno taukaudi daudzumu organismā, kas uzlabo ķermeņa darbību aukstumā.

Kā aukstums spēj ietekmēt mūsu oprganisma darbību un sajūtas?

Gribasspēks un disciplīna

Ieradumus ir iespējams izmainīt, tā pat kā slinkums arī disciplīna, mentālās spējas un gribasspēks arī ir ieradumi.  15 rīti būs pietiekami, lai pārbaudītu sevi un izmainītu savus ieradumus.

Stresa kontrole

Iemācoties kontrolēt savu ķermeni, domas, pārvarēt  šoka stāvokli, kuru izraisa aukstais ūdens. Palīdzēs arī ikdienā kontolēt stresa situācijas, mēs būsim mierīgāki un spēsim pieņem labākus lēmumums.

Modrība 

Kafijas vietā auksta duša. Tie kas jau ir saskārušies ar aukstumu, zina, ka pirmās elpas ir visdziļākās. Šadas dziļas elpas no rītiem palielinās uzņemto skābekļa daudzumu un sirdsdarbību, tādejādi garantējot modrība no rīta un enerģījas deva visai dienai.

Asinsrites uzlabošanās

Ķermenis saskaroties ar aukstumu ieslēdz aizsargrežīmu un sāk novirzīt asinsriti uz orgāniem, lai tos saglabātu siltus. Par šo neleilo stimulācija, būs pateicīga sirds un asinsvadu sistēma.

Āda un mati.

Ledus auksts ūdens palīdz adā un matos noturēt dabīgās eļas. Āda kļust biezāka un labāk apasiņojās, mati spīdīgāki un stiprāki.

Svara samazināšanās

Mūsu ķermenī ir divu veidu tauki. Sliktie-Baltie, kuri uzkrājās, tad kad tiek uzņemtas pārāk daudz kalorija vai kad pārāk maz tiek iztērēts. Labie- Brūnie, kuri dedzina kalorijas, lai nodrošinātu organismam siltumu. Brūnie tauki savu darbību sāk brīdī, kad ķermenis saskaras ar aukstumu.

Muskuļu atjaunošanās

Uzlabojas asinsrite un  paātrinās pienskābju izdalīšanās. Pēc intesnsīvākiem treniņiem var izmantot kontrastdušas- pārmaiņus mainot no karstā ūdens uz aukstu ūdeni. Tas nodrošinās labāku ādas virskārtas apasiņšanos. Muskuļi būs jums pateicīgi.